На офіційному сайті Державної екологічної інспекції України 26.11.2021 було опубліковано повідомлення, що ПрАТ «ДТРЗ» має сплатити 16,5 млн. гривень збитків, оскільки заводу пред’явлено претензію за наднормативні викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Зазначеною інформацією також ділились СМІ, з посиланням на публікацію Державної екологічної інспекції України.

Повідомляємо, що зазначена інформація не відповідає дійсності. 

Так, фахівцями Державної екологічної інспекції Придніпровського округу дійсно було проведено розрахунок розмірів відшкодування збитків в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря за період з 01.05.2018 по 21.06.2018, проте, претензію, в порядку ст.19 Господарського процесуального кодексу України, на адресу ПрАТ «ДТРЗ» направлено лише 15.11.2021 з грубим порушенням вимог діючого законодавства та без фактично підтверджуючих зазначений розрахунок документів. 

Рішення суду про зобов’язання сплатити шкоду, заподіяну навколишньому природному середовищу у сумі 16,5 млн. грн. з боку ПрАТ «ДТРЗ» – відсутні.

Окремо звертаємо увагу, що ухвалю Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 14.06.2021 (справа №160/4719/21) задоволено позовні вимоги ПрАТ «ДТРЗ» до Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області, дії екологічної інспекції визнано протиправними та відповідно частково скасовано припис за результатами проведення перевірки.

Таким чином, ПрАТ «ДТРЗ» на теперішній час не має жодних зобов’язань щодо відшкодування шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу.

У разі поширення неправдивої інформації відносно ПрАТ «ДТРЗ» залишаємо за собою право звернення до суду із відповідним позовом.